Bezpieczne implanty zębów

Implant, czyli inaczej mówiąc wszczep jest  to ciało obce wszczepiane do naszego organizmu w celu odtworzenia, przywrócenia, naturalnej funkcji lub estetyki i wyglądu uszkodzonego organu w naszym ciele. Najczęściej powszechnie stosowane, są implanty zastępujące, brakujące w naszym organizmie tak zwane tkanki twarde. Bardzo szeroko stosowane są  również implanty, które swoimi właściwościami doskonale  zastępujące kość lub stawy uszkodzone w naszym ciele. W dzisiejszej ortopedii dość częste są operacje wszczepienia tak zwanych endoprotezy stawu biodrowego.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Nieco rzadziej są używane, tak zwane endoprotezy dla innych stawów, np. dla endoproteza naszego stawu, kolanowego. Jednymi z najbardziej popularnych na świecie są implanty stomatolog liczne, zastępujące utracone wcześniej zęby. Implanty te są  również używane np. do skutecznego i stałego osadzania egzoprotez. Dzisiejsza implantologia ortopedyczna i stomatologiczna bazuje na zjawisku tak zwanej  osseointegracji (osteointegracji) ujawnionym przez pana  Brånnemarka. Techniki  tak zwane implantologiczne obejmują w stomatologii również zastosowania rekonstrukcji kości np. podniesienie  w górę zatoki szczękowej. Stosuje się wykonywanie jej przy użyciu materiałów kościozastępczych czy też kościotwórczych, które są również  pewnego rodzaju implantem.

Bez tych dodatkowych zabiegów wszczepienie implantów u osób u których jest  zaawansowaną paradontozą lub chorych na osteoporozę niestety  praktycznie  jest to niemożliwe. Implanty bardzo szeroko używane są również w chirurgii estetycznej, mającej na celu poprawienie wyglądu naszego ciała, na przykład w postaci najpopularniejszych silikonowych implantów  piersi, przykładem i przestroga niehc będzie Pamela Andersoon. W dzisiejszym świecie przeistaczania ciała, termin ten odnosi się szczególnie do implantów podskórnych, implantów tak zwanych, transdermalnych bądź implantów dodatkowych w miejscach intymnych, wszczepianych i udostępnianych nie zawsze przez  wyuczonych i dyplomowanych lekarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *