Dobór odpowiednich implantów

W życiu każdego z nas jest etap, w którym to przychodzi czas na to, aby z naszych dziąseł wyrosły zęby. Kiedy rodzi się dziecko, nie posiada ono jeszcze zębów, dlatego matki tych dzieci karmią ich piersią.  Podczas dorastania dziecka najwięcej bólu rodzicom sprawia płacz pociechy. Ten płacz spowodowany jest wyrastaniem zębów, które wyrastając „przepychając ” się przez dziecka dziąsła. Ból jaki tworzy się przy wyrastaniu mleczaków, stomatologia tłumaczy tym, że poprzez wyrastanie zębów dziecko odczuwa, duży ból i występuje miejscowe krwawienie dziąseł.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Po wyrośnięciu dzieciom mlecznych zębów, następuje okres, zaprzestania rośnięcia i nasze dziecko posiada już okresowe uzębienie, które po kilku latach wypada i na jego miejscu wyrastają zęby stałe, które każdy z nas ( oczywiście jeśli dbamy o nie w odpowiedni sposób i regularnie).   W przypadku kiedy to będziemy, musieli wyrwać nasze zęby, które są zębami stałymi, jest możliwość zastąpienia ich odpowiednim sposobem,  czymś co przypomina implanty w postaci protez. Protezy wykonuje się na specjalne zamówienie pacjenta.  Proteza wykonywana jest jednorazowo, w każdym przypadku.  Ma ona zastąpić w codziennym użytku nasze naturalne uzębienie. Protezy nie tylko występują w postaci uzębienia. Na dzisiejszym rynku dostępne są również implanty sztucznych piersi, dla kobiet, które mają ochotę powiększyć sobie biust, który teraz posiadają, bądź coś co jedynie ten biust przypomina.

Implanty, mogą być również stosowane w przypadku jakichkolwiek wypadków, które niestety w dzisiejszych czasach przytrafiają się szczególnie często. Osoby, u których jest konieczność wszczepienia implantów są przeważnie bardzo młode, i nie mogą pogodzić się ze swoim losem. Bardzo często niestety, młode osoby nie chcą podejmować rehabilitacji po utracie części ciała ponieważ nie widza w tym większego sensu, natomiast wielu ludzi po przejściach życiowych i po wypadkach, którzy wrócili do zdrowia powie zapewne że nie mają oni racji, co jest słuszną uwagą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *