Nowoczesna stomatologia

Implant to obecnie najnowocześniejsza forma odbudowy braków zębowych, jak i chorobie zębowej, pozwalająca na zdobycie estetyki i komfortu, jaki zapewnia wchodzenie w stan posiadania własnych zębów. Istotą dzisiejszej implantologia są unikalne właściwości  twardego tytanu – czyli metalu, który wprowadzony do organizmu człowieka oraz kontaktujący bezpośrednio z jego tkankami, nie jest on traktowany tak jak ciało obce przez co nie jest również w wielu przypadkach odrzucany, lecz połączony zostaje się z tkankami w przebiegu zwanym osteointegracją.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Ujawnienie tej techniki było przełomem w nowoczesnej medycynie jak i stomatologii XX wieku i zostało wyróżnione nagrodą Nobla. Z pozytywnych stron tego wynalazku korzystają już miliony ludzi na  świecie. Owy implant to wykonana z twardego tytanu śruba o stale określonym kształcie jak i specjalnie przystosowanej powierzchni, którą lekarz czyli nasz implantolog wprowadza do naszej kości szczęki czy też do  żuchwy w miejscu w którym zostało utracone korzenia zęba. Na tej śrubce opiera się wówczas porcelanowaą koronę protetyczną u nas. Chociaż nie jest to zgodne z nasz natura, implant potocznie nazywa się nasz cały ząb zrekonstruowany w ten sposób, czyli wszczep śródkostny i koronę protetyczną. Leczenie implantologiczne rozdzielamy się na dwa etapy: etap pierwszy czyli część chirurgiczną i etap drugi  część protetyczną. Podczas trwania pierwszej chirurg implantolog, do naszego ciała  wprowadza do kości implanty. 

Zabieg wykonywany jest w  całkowitym znieczuleniu miejscowym, jest dla nas bezbolesny i niejednokrotnie mniej problemowy niż skomplikowana ekstrakcja naszego  zęba. Po wprowadzeniu wszczepów posiadana rana jest zszywana jak  i implanty pozostawia się w spokoju  na trzy do 6 miesięcy, w całości pokryte dziąsłem. Jest to czas który potrzebny jest na  wspomniany wyżej proces zwany osteointegracji to znaczy zespalania się kości z jej powierzchnią implantów, dzięki któremu uzyskuje się siłę umocnienia nawet wielokrotnie większą niż w przypadku naturalnego ząbka. Żaden z wymienionych etapów naszego leczenia nie wymaga od nas pozostawienia niepełnego braku zębowego nawet na jakiś dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *