Zalety koron porcelanowych

Jeżeli Wasze ząbki są zniszczone, mają bardzo duże wypełnienia, czy też uległy złamaniu niestety oczywiście dla nas, prawdopodobnie będą wymagały wykonania tak zwanych specjalistycznie koron. W dzisiejszych czasach w zawodzie stomatolog , istnieje kilka rodzajów koronek. W naszym gabinecie stosujemy wykonywane  korony pełno ceramiczne jak i również porcelanowe i pełno porcelanowe, na tak zwanej podbudowie metalowej, gdzie preferowanymi środkami metalami są najwyższej jakości stopy metali szlachetnych jak i tak zwane  złoto galwaniczne. W dodatkowym odcinku przednim najbardziej kosmetycznym oraz estetycznym  rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne, czyli takie które nie posiadają w swoim składzie metalu wcale.

dentysta
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Metal nie pozwala na bardzo wolne przechodzenie światła przez środkową część korony, czyli przykładowo taki ząb zachowuje się zupełnie inaczej niż taki nasz naturalny. W różnorodnych gabinetach, wykonujemy korony pełno ceramiczne w systemie nowoczesnej techniki jaką jest T-Cam, oraz w systemie znakomitym  PROCERA, w którym porcelana jest nakładana w zamianę na metalu, na fabrycznie wykonanej podwyższonej czapeczce z tlenku glinu, który umożliwia nam  na przechodzenie światła będąc w tym samym czasie wytrzymałym jak i wytrzymałem materiałem z grupy implanty czyli dziedziny o nazwie implantologia.

Koronki na metalu uznajemy w przypadku uzupełniania bocznych zębów jak i również w przypadku wykonywania mostów w odcinkach bocznych lub gdy ekonomia odgrywa główna role przy podejmowaniu, decyzji przez pacjenta. Mosty są to stałe uzupełnienia ubytków, które oparte są na osobistych oszlifowanych zębach. Szlifowanie , które odbywa się w znieczuleniu domiejscowym. Pacjent po zakończeniu zabiegu, wychodzi z tej wizyty zaopatrzony w tak zwany most lub koronkę tymczasowa. Teraz może w stanu procentach jeść to na co tylko ma ochotę, nie zważając na to czy jest to dla niego na przykład za twarde lub za zimne, ponieważ nowy nabytek w jamie ustnej wszystko przetrzyma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *